O NÁS

reznicek_03_v01vejvoda_02_01

cmelak_01_v01

dlouhy_02_v01

 

 

 

 

 

 

Kapela ALŽBĚTA vznikla 19.03. roku 1997. Po odchodu Davida Kolovratníka (bicí), a Miroslava Vejvody(kytara) s čmelákem(basa) do Atlantisu Alžběta dne 12.12.1998 posledním koncertem konaném v Nepolisích na dlouhý čas zaniká. Po odchodu čmeláka z Atlantisu zakládají společně s Janem Dlouhým(kytara) , Radimem Zvoníčkem(bicí) a Tomášem Treichlem(kytara) kapelu EPITAF(1999). V ní začíná jako zpěvák Jakub Futera, po něm Radek Říha a nakonec Radek Řezníček. Během doby s Epitafem hraje klávesy Luboš Groh a po něm Martin Drobný. Radima střídá Václav Tláskal.

V tomto složení Epitaf zažívá své nejhektičtější období, což má za následek odchod Honzy Dlouhého a cca po roce a půl i rozklad kapely na dvě tělesa (EPITAF a EPITAPH). Epitaph následně cca po roce končí činost a po odchodu Čmeláka z Epitafu(2011) prožívá své zmrtvýchvstání původní kapela ALŽBĚTA. Taková prabába Epitafu…….

 

Alžběta zezačátku hrála písně původní z minulého století – staré Alžběty (Jan Hus, Zlej sen, Prolog, Škaredá, Trest smrti….), skladby co složil Honza v Kapele Epitaf (Nespoutaná, Říše zla, Ikarův pád….) a nové autorské skladby.

V současnosti  hraje vlastní autorskou hudba a na věci z minulých kapel se pro dostatek tvůrčích nových nápadů pomalu zapomína.

V Květnu 2012 vychází první studiová nahrávka. Singl s dvěma věcma: Achetaton a Svátek všech strašidel. Ty jsou i součástí prvního CD ZPOVĚĎ, které vyšlo a bylo pokřtěné dne 24.8.2013 ve Strašově.

V srpnu 2015 spatřilo v Újezdě u Přelouče světlo světa CD KOPÍ OSUDU. Je na něm 12 kousků + Hymna Nepoliských fotbalistů složená na zakázku.

Třetí CD bylo vydáno v srpnu 2017 a nese název Zastavte Kolotoč.

Od začátku července 2018 vítáme do Alžběty nového kytaristu Richarda Kaloče. Z časových a rodinných důvodů Míra svoje vystupování s Alžbětou musel hodně omezit, takže na jeho místo nastupuje Richard. Neznamená to ovšem, že by Míra z kapely definitivně odcházel. Stále s námi autorsky spolupracuje na nově připravovaném CD a několikrát za rok ho i uvidíte jako alternaci za Richarda. 

V roce 2019 spatřilo světlo světa již čtvrté CD. Nese název Duše ztracených.

V prosinci 2019  končí v souboru Alžběta bubeník Radim Zvoníček a na místo bubeníka nastupuje Libor Král

Aktuální sestava:

RADEK ŘEZNÍČEK——-zpěv

JAN DLOUHÝ———kytara, zpěv

RICHARD KALOČ——-kytara, zpěv

PAVEL Čmelák BĚLIK—basa

LIBOR KRÁL——–bicí

      

Zakládající a alternujicí člen:

MIROSLAV VEJVODA—kytara,zpěv

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

 

RICHARD KALOČ – Kytara, zpěv.
LIBOR KRÁL – Bicí
Radek Řezníček – zpěv
JAN DLOUHÝ – kytara, zpěv
PAVEL „čmelák“ BĚLIK – basa
MÍRA VEJVODA – kytara, zpěv.